Call-центр ☏ ‎(044) 597 87 77

ПРИЙОМ ТА ВИДАЧА ДОКУМЕНТІВ

ПН: 09:00-18:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
ВТ:09:00-18:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
СР:09:00-18:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
ЧТ:09:00-18:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
ПТ:09:00-18:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
СБ:Вихідний
НД:Вихідний
  • Головна

Громадяни України, які отримали ID-паспорти, не матимуть жодних проблем на виборах

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

На прес-конференції 13 листопада ц.р. Голова ЦВК Тетяна Сліпачук зазначила необхідність внесення точкових змін до Закону України «Про вибори Президента України», оскільки потенційний кандидат на пост Президента може мати на руках паспорт громадянина України у формі ID-картки, хоча Законом для нього передбачене подання для реєстрації до ЦВК ксерокопій першої та другої сторінок паспорта старого зразка (у формі книжечки).

З посиланням на цю прес-конференцію ряд ЗМІ розповсюдили безпідставну інформацію про можливі проблеми власників ID-паспортів з голосуванням на виборах Президента.

Того ж дня прес-служба ЦВК спростувала вказану інформацію, зазначивши, що жодних проблем у власників паспортів нового зразка під час голосування не виникне.

Державна міграційна служба на своєму офіційному сайті 13 листопада також розмістила ґрунтовне роз’яснення положень чинного законодавства з цих питань, підкресливши, що наявність паспорта у формі ID-картки є підставою для отримання на виборчих дільницях бюлетеня, що дає право голосу на виборах.

Паспорт у формі ID-картки до завершення паспортної реформи використовується в Україні нарівні з паспортом громадянина України у формі книжечки зразка 1994 року.

Зі свого боку ДП «Документ» нагадує, що у разі несвоєчасного (протягом одного місяця) вклеювання в установленому порядку у паспорт-книжечку фотокартки володільця по досягненню ним 25-ти та 45-річного віку, такий паспорт визнається недійсним і не може використовуватися не лише з метою реалізації його власником своїх виборчих прав, а також і при укладенні цивільно-правових угод, здійсненні банківських операцій, оформленні доручень іншим особам для представництва, тощо.

Звертаємо увагу, що процедура оформлення паспорта у вигляді ID-картки в середньому триває щонайменше 10 робочих днів. Слідкуйте за чинністю своїх паспортних документів та своєчасно звертайтеся, у разі необхідності, за їх заміною.

Додаткова інформація

Громадяни України, які отримали ID-паспорти, не матимуть жодних проблем на виборах: 5.0/5 - 2 відгуки

Gorodok galary

© 2020 ДП "Документ"

Політика конфіденційності